JAK SI POSTAVIT DŮM za 360 tisíc – PŘÍRODNĚ, LEVNĚ A S DUŠÍ

Publikováno 24. října, rubrika Etnosvět Events, autor

Rozšířená přednáška o více podrobností z permakultury, hledání pozemků a navrhování domu dle přírodních principů, případně i o slamácích.

Stavba domu je cesta, zkouška dospělosti. Můžete si nechat dům postavit, nebo jí projít, užít si jí, a na konci stanout proměněn.

Mnozí vnitřně cítíme, že stavebnictví ztratilo duši domova, srdce, stalo se bussinesem. I já to cítil.Jsem buřič a odmítám cesty konzumu. Jsem permakulturista co se učí od přírody. Jsem hledač smyslu bez iluzí a klamů. Jsem muž co se raduje ze schopnosti tvořit. Po deset let jsem poznával přírodní materiály a jak z nich stavět. A pak jsem se rozhodl postavit svůj dům svépomocí za 300.000,- Přijďte a já vám ukážu jak!

Program:

Úvod do Permakultury – představím zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky. Změna myšlení je základem k změně života a hodnot. Pochopení slepé cesty konzumu a součastné politiky. Tento základ je potřebný pro pochopení všech ostatních přednášek.

Cesta z města – seznámím Vás proč není vesnice a město stejné, a proč snaha minulého i současného režimu ztroskotává a ztroskotá. Proč to někteří nezvládnou a vrací se do města. A jak to jde. Ale hlavně budeme hledat pochopení, co skutecně hledáte, kde je vaše místo.

Kam zbloudil životní standard – Jak lidská civilizace vytvořila současný životní standard a v čem je neudržitelný a zavádějící. Jak nás ničí a zatěžuje a proč tomu tak je.

Jak by navrhovala dům matka příroda – optimalizované permakulturní nástroje pro návrh domu tak, aby byl co nejoptimalnější a přitom zajistil vše co od něj potřebujeme.

Jak stavět dům levně a s duší – kde leží náklady na stavbu a jak se dají snížit. Co lze ovlivnit a kde ušetřit. Vše z praktického pohledu řemeslníka.

Jak jsem stavěl dům za 360.000,-Kč- Reportáž a podrobné rozebrání možností a postupů u jednoho slamáku.

 

REGISTRACE

Registraci provádíme automaticky hned po uhrazení vstupného /LIŠÍ SE dle místa konání A JE UVEDENO V PŘEHLEDU U AKCÍ NAHOŘE/ na č.účtu Fio banky 2600555180/2010 

Platba je nevratná a registrace je závazná, v případě, že se nebudete moci dostavit, najdete si za sebe sami náhradníka. Je nutné do poznámky pro příjemce uvádět  vaše telefonní číslo i jméno, pokud je název účtu po jiným jménem a nejdůležitější je správný variabilní symbol dle data akce (např. 9 října je 910). Pokud je uveden chybně nebo vůbec, není možné platbu ke konkrétní akci přiřadit!

Odeslanou platbou dáváte souhlas s podmínkami registrace a jste automaticky registrováni, další e mail neposíláme, všechny informace najdete vždy na https://www.pelisky.org/aktualne nebo zde u akce. Prosím sledujte je . 

S ohledem na velké množství akcí není možné platby přesouvat na jiné termíny ani vracet. Děkujeme za pochopení. Seznam registrovaných bude uveden cca týden před akcí zde na webu. Po registraci platbou pošlete e mail na peliskybrno@gmail.com, abyste byli zařazeni do adresáře Pelíšků a dostávali aktuálně cca jednou za 2 měsíce informace. E maily vám ale mohou chodit do hromadné pošty nebo i do spamu, kde je třeba si je vyhledat.

jak si vybrat seminář ?

https://www.pelisky.org/aktualne

 

Restaurace je trvale uzavřena. Tým Etnosvěta se částečně přesunul do naší spřátelené restaurace Spojka Karlín.

Těšíme se na Vás!

Eventové prostory Etnosvět Events jsou nadále v provozu! Celou restauraci je možné pronajmout pro soukromé účely.

www.spojujeme.cz

V rámci Spojujeme nabízíme i originální, zábavné a bezpečné on-line programy! Show Must Go On.

 

The restaurant is permanently closed. The Etnosvět team has partially moved to our friendly restaurant Spojka Karlín.

We look forward to you!

Variable venues Etnosvět Events are still opened! Also the entire restaurant can be rented for private purposes.

www.spojujeme.cz

Within Spojujeme, we also offer original, fun and safe online programs! Show Must Go On.