Noam a jeho recepty s příběhem

Publikováno 23. září, rubrika Blog, autor

Noam - recepty s příběhem

Náš obědový král ze Spojka Karlín a zástupce šéfkuchaře ve Spojce i Etnosvětě se ve svém volném čase zapojuje do různých projektů. Tentokrát byl osloven Sdružením pro integraci a migraci v rámci projektu “recepty s příběhem”, aby provedl účastníky školy vaření typickou kuchyní své země. Vybral si recept na lilkový baba ganoush, jeruzalémský mix a tahinovou zmrzlinu. Celý kurz vaření se nesl v uvolněné atmosféře s gruzínským vínem a dobrým jídlem 🙂

A my bychom vám rádi převyprávěli příběh, který byl sepsán pro účastníky školy vaření.

“Noam Darom se narodil v roce 1981 v Jeruzalémě. Vyrostl v Horní Galileji v severním Izraeli. Tři roky sloužil v armádě. Jeho následný plán cestovat po světě se změnil, když se zamiloval do Češky.

Poté, co se přestěhoval do Prahy, studoval obor „Volné umění“  na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a živil se při tom výukou Hebrejštiny. Po třech letech v Praze začal mluvit česky a integrace už nebyla problém.

Umělecká kariéra byla jednou z možností, ale když se narodily děti, tak se Noam rozhodl, že přejde k jiné vášni, která ho provází životem, a to gastronomii.

Noam - recepty s příběhem

Během posledních deseti let pracoval v těch nejlepších vegetariánských (přestože není vegetarián) restauracích v Praze: Lehká hlava, Estrella a Etnosvět. Postoupil z pozice commis chef (kuchařský učedník) na zástupce šéfkuchaře.

V tuto chvíli pracuje jako senior sous-chef (hlavní zástupce šéfkuchaře) v nově otevřené restauraci Spojka Karlín, jejímž hlavním konceptem je spojovat u jednoho stolu všechny, kteří chtějí jíst dobře. Bez předsudků a bez ohledu na to, jestli se jedná o vegana, vegetariána, nebo milovníka masa.

Jeho orientální původ se projevuje tím, že se na prvním místě snaží hledat odvážné chutě – ostrost, kořeněnost a sladkost – v té správné rovnováze. Jeho umělecká minulost pak přináší do jeho jídel estetickou prezentaci, jasné barvy a důmyslnou kompozici.”

 

Restaurace je trvale uzavřena. Tým Etnosvěta se částečně přesunul do naší spřátelené restaurace Spojka Karlín.

Těšíme se na Vás! www.spojka-karlin.cz

Eventové prostory Etnosvět Events jsou nadále v provozu! Celou restauraci je možné pronajmout pro soukromé účely.

www.spojujeme.cz

 

The restaurant is permanently closed. The Etnosvět team has partially moved to our friendly restaurant Spojka Karlín.

We look forward to you! www.spojka-karlin.cz

Variable venues Etnosvět Events are still opened! Also the entire restaurant can be rented for private purposes.

www.spojujeme.cz