Sportovní výkon a rostlinná strava

Publikováno 2. dubna, rubrika Etnosvět Events, autor

Strava založená na konzumaci kompletních potravin čistě rostlinného původu má mnoho zdravotních benefitů zejména v prevenci a léčbě civilizačních nemocí. V poslední době se však objevuje mnoho vrcholových sportovců, kteří přijali tento stravovací režim pro zlepšení výkonnosti a slaví s ním úspěchy.

Mezi nejznámější patří tenisoví šampioni Novak Djokovič a Venus Williams, pětinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, mistr světa v těžké váze David Haye, devítinásobný olympijský vítěz v atletice Carl Lewis či ultramaratonec a sedminásobný vítěz Western States 100 Scott Jurek.

V čem se skrývá kouzlo jejich „diety“ a jak výhody rostlinné stravy využít v praxi se dozvíte na našem semináři. Věnovat se mj. budeme i často zmiňovaným mýtům, jako např. zda mají vegani dost proteinů a kolik je vlastně potřeba, zda je nutné kombinovat rostlinné zdroje bílkovin v každém jídle či zda vám narostou svaly i bez masa. Hovořit budeme i o potřebě dalších makro i mikronutrientů, jejich zdrojích v rostlinných potravinách a vlivu na sportovní výkon. Ať jste již kytkožrout či zarytý masožrout přijďte se dozvědět více o tom, jak to co jíte, může ovlivnit váš výkon. Aneb jak kvalita „pohonných hmot“ může z „rodinného vozu“ udělat „sporťáka“


Na seminář je nutné zakoupit si lístek zde 👉 https://1url.cz/sMFTq
Vstupné: 250 Kč / osoba (při koupi do 8. 4., poté 350 Kč / osoba)
Kdy: 24. 4. od 18:00 – 20:00
Kde: Etnosvět, Legerova 40, Praha 2, 120 00
Kapacita: 70 lidí

O lektorech:
MUDr. Jakub Hurych – je lékařem ve FN v Motole, kde pracuje na Ústavu lékařské mikrobiologie. Ve své práci se věnuje laboratorní diagnostice infekčních nemocí, antibiotické léčbě a výzkumu lidského mikrobiomu ve vztahu k lidským nemocem. Veganem se stal zejména na základě jasných a přesvědčivých důkazů potvrzujících pozitivní vliv rostlinné stravy na lidský organismus V této problematice se s chutí vzdělává dále, propaguje ji s nadšením ve svém okolí a využívá její benefity při maratonském tréninku.

MUDr. Roman Štícha je lékař v oboru ortopedie a traumatologie ve Fakultní nemocnici Motol. Člověk, který spojuje nadšení pro pohybový aparát, cvičení a zdravou výživu. Aktivně se věnuje sportu od r. 2007, a to i v roli závodníka – zprvu v silových soutěží, dále také v běžeckých závodech a překážkových závodech typu Spartan Race. Od roku 2014 působí jako akreditovaný fitness trenér a také jako výživový poradce. Nejen z medicínského hlediska přikládá obrovský význam zdravému životnímu stylu, jehož neoddělitelnou součástí je rostlinná strava. Veganskou stravu s úspěchem poprvé vyzkoušel v roce 2016. V dalších letech rozvíjel svůj zájem o celistvou rostlinnou stravu, do které se zamiloval pro její zdravotní benefity doložitelné vědeckými důkazy.

 

Restaurace je trvale uzavřena. Tým Etnosvěta se částečně přesunul do naší spřátelené restaurace Spojka Karlín.

Těšíme se na Vás!

Eventové prostory Etnosvět Events jsou nadále v provozu! Celou restauraci je možné pronajmout pro soukromé účely.

www.spojujeme.cz

V rámci Spojujeme nabízíme i originální, zábavné a bezpečné on-line programy! Show Must Go On.

 

The restaurant is permanently closed. The Etnosvět team has partially moved to our friendly restaurant Spojka Karlín.

We look forward to you!

Variable venues Etnosvět Events are still opened! Also the entire restaurant can be rented for private purposes.

www.spojujeme.cz

Within Spojujeme, we also offer original, fun and safe online programs! Show Must Go On.