Sportovní výkon a rostlinná strava

Publikováno 2. dubna, rubrika Etnosvět Events, autor

Strava založená na konzumaci kompletních potravin čistě rostlinného původu má mnoho zdravotních benefitů zejména v prevenci a léčbě civilizačních nemocí. V poslední době se však objevuje mnoho vrcholových sportovců, kteří přijali tento stravovací režim pro zlepšení výkonnosti a slaví s ním úspěchy.

Mezi nejznámější patří tenisoví šampioni Novak Djokovič a Venus Williams, pětinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton, mistr světa v těžké váze David Haye, devítinásobný olympijský vítěz v atletice Carl Lewis či ultramaratonec a sedminásobný vítěz Western States 100 Scott Jurek.

V čem se skrývá kouzlo jejich „diety“ a jak výhody rostlinné stravy využít v praxi se dozvíte na našem semináři. Věnovat se mj. budeme i často zmiňovaným mýtům, jako např. zda mají vegani dost proteinů a kolik je vlastně potřeba, zda je nutné kombinovat rostlinné zdroje bílkovin v každém jídle či zda vám narostou svaly i bez masa. Hovořit budeme i o potřebě dalších makro i mikronutrientů, jejich zdrojích v rostlinných potravinách a vlivu na sportovní výkon. Ať jste již kytkožrout či zarytý masožrout přijďte se dozvědět více o tom, jak to co jíte, může ovlivnit váš výkon. Aneb jak kvalita „pohonných hmot“ může z „rodinného vozu“ udělat „sporťáka“


Na seminář je nutné zakoupit si lístek zde 👉 https://1url.cz/sMFTq
Vstupné: 250 Kč / osoba (při koupi do 8. 4., poté 350 Kč / osoba)
Kdy: 24. 4. od 18:00 – 20:00
Kde: Etnosvět, Legerova 40, Praha 2, 120 00
Kapacita: 70 lidí

O lektorech:
MUDr. Jakub Hurych – je lékařem ve FN v Motole, kde pracuje na Ústavu lékařské mikrobiologie. Ve své práci se věnuje laboratorní diagnostice infekčních nemocí, antibiotické léčbě a výzkumu lidského mikrobiomu ve vztahu k lidským nemocem. Veganem se stal zejména na základě jasných a přesvědčivých důkazů potvrzujících pozitivní vliv rostlinné stravy na lidský organismus V této problematice se s chutí vzdělává dále, propaguje ji s nadšením ve svém okolí a využívá její benefity při maratonském tréninku.

MUDr. Roman Štícha je lékař v oboru ortopedie a traumatologie ve Fakultní nemocnici Motol. Člověk, který spojuje nadšení pro pohybový aparát, cvičení a zdravou výživu. Aktivně se věnuje sportu od r. 2007, a to i v roli závodníka – zprvu v silových soutěží, dále také v běžeckých závodech a překážkových závodech typu Spartan Race. Od roku 2014 působí jako akreditovaný fitness trenér a také jako výživový poradce. Nejen z medicínského hlediska přikládá obrovský význam zdravému životnímu stylu, jehož neoddělitelnou součástí je rostlinná strava. Veganskou stravu s úspěchem poprvé vyzkoušel v roce 2016. V dalších letech rozvíjel svůj zájem o celistvou rostlinnou stravu, do které se zamiloval pro její zdravotní benefity doložitelné vědeckými důkazy.