Večer plný štěstí

Publikováno 11. března, rubrika Etnosvět Events, autor

Při příležitosti Mezinárodního dne štěstí chystáme inspirativní a interaktivní minikonferenci.

Cílem večerního setkání je inspirovat a společně se zamyslet, co štěstí znamená a jak jej pro sebe najít. Neméně duležitá bude ale také interaktivita – přímo na místě si vyzkoušíme řadu technik a možných návyků, které nám při rozvoji štěstí v životě pomohou. Vědecké výzkumy jsou skvělé a o mnohých bude během večera řeč, ještě lepší ale je, pokud je dokážeme promítnout do shonu běžných dní. A na to se budeme soustředit především.

Vstupné využijeme k pronájemu prostor a zajištění malého občerstvení. Všechny zbývající peníze pak pošleme společně vybranému neziskovému projektu, který ke štěstí pomáhá těm, kteří to potřebují nejvíce…

​Předběžný program večera: (pár věcí ale ještě možná upravíme)18:00 – Slovo úvodem

18:10 – Jak na štěstí v práci? (Michal Šrajer)

Práci potřebujeme k tomu, abychom vydělali peníze, díky kterým budeme šťastnější. A nebo je to trochu jinak? Co konkrétně můžeme v práci udělat, abychom v ní mohli trávit smysluplný čas s lidmi, se kterými si rozumíme?

18:30 – Co možná nevíte o štěstí (Matěj Hochel)

​O štěstí koluje řada mýtů a polopravd. Navíc vůbec nepomáhají ani některé nepříjemné vlastnosti našeho mozku, které nám pozorování a předpovídání dopadů často znesnadňují. Zkusíme je odhalit během interaktivního kvízu.

18:50 – Přestávka (a propojovací hra)

19:15 – Kultivace rovnováhy každodenního života (Roman Vybíral)

​Zdraví je jedním z klíčových elementů šťastného života. Je těžké se soustředit na cokoli dalšího, když nás trápí zdravotní problémy. Co můžeme udělat pro to, abychom se k dlouhodobě udržitelnému zdraví dopracovali? Nebude chybět ani rozcvička!

19:35 – Mindfulness (Marcela Roflíková)

Nastavení mysli je pro štěstí to vůbec nejdůležitější. A techniky mindfulness nám mohou pomoci s nastavením mysli vědomě pracovat. Vše si samozřejmě i prakticky vyzkoušíme.

19:55 – Vděčnost je síla (Václav Toman)

Během večera vám darujeme chvíli na vlastní zamyšlení. Vysvětlíme si, proč je vděčnost tak nepostradatelná a vyzkoušíme si cvičení, které nám k vděčnosti pomůže.

20:15 – Přestávka

20:40 – Interaktivní cvičení (více brzy prozradíme 🙂

21:00 – Štěstí v nedokonalosti (Barbora Šťastná)

Autorka slavného Šťastného blogu popovídá o tom, že můžeme možná štěstí hledat i tam, kde bychom jej na první pohled ani nečekali. Jak na to?

21:20 – Shrnutí a akční kroky (Martin Šafařík)

Cílem večera ale není jen podívat se na pár hezkých přednášek. Cílem je odnést si konkrétní kroky a návyky, které zapracujeme do svých životů. Martin nám pomůže, abychom odcházeli s uchopitelným a realizovatelným plánem.

21:40 – Závěr a rozloučení

CHCI NA AKCI!